Úvod
Júl

 Asistencia pri vytiahnutí tela muža z rieky Hron

     Dňa 27.7.2013 výjazdová skupina ŠKZS Slovakia v spolupráci s príslušníkmi HS Želiezovce vyťahovali mužské telo z rieky Hron pri obci Čata, okr. Levice. Telo bolo zachytené medzi nánosmi rôznych predmetov vo vode. Miesto bolo ťažko prístupné z brehu, preto museli voliť vhodnú taktiku. Hĺbka vody bola rôznorodá, ktorá sťažovala použiť závesný motor na čln. Napriek týmto podmienkam tolo bolo vytiahnuté na bezpečné miesto. Namiesto prišiel aj obhladajúci lekár, ktorý rozhodol o súdnej pitve. Miesto zabezpečovali príslušníci OR PZ Levice. Vo veci ďalej koná polícia.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Pátranie po nezvestnom mužovi

     Dňa 18.7.2013 na základe požiadania rodiny, členovia výjazdovej skupiny ŠKZS Slovakia, vykonali pátranie. V pátraní sa zúčastnili aj príslušníci OR PZ Levice a domáce obyvateľstvo. Pátranie bolo zamerané na lokality, kde boli nájdené údajné botasky nezvestnej osoby (Július B., 37r.). Toto miesto sa nachádzalo v katastrálnej časti územia obce Zbrojníky v okr. Levice.
     V preverovaní niektorých lokalít sa pokračovalo aj 20.7.2013. Počas nasledujúcich dní vyšli najavo niektoré nové skutočnosti, ktoré preveruje polícia. Obidva dni sa pátralo za obrovských horúčav, čo sťažovalo prácu tak psom ako aj ľuďom.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Pátranie po nezvestnom starom pánovi

     Dňa 8.7.2013 rodinný príslušníci požiadali o pomoc pri pátraní po 79 ročnom pánovi I.SZ. z Veľkých Túroviec, okr. Levice. Bicykel našli na brehu hrádze nad Litavou pri Plášťovciach. Pátranie bolo vykonané na vode za pomoci špeciálne cvičeného psa, brehy a okolité lesy prehľadávali policajti aj s domácim obyvateľstvom. Pri prehľadávaní vodnej plochy boli prítomní aj príslušníci HaZZ Želiezovce.
     V pátraní sa pokračovalo aj dňa 12.7.2013 za prítomnosti príslušníkov HaZZ Želiezovce a OR PZ Levice.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Súčinnosť pri vyslobodení nájdenej neznámej utopenej osoby

     Na základe žiadosti OR HaZZ Levice dňa 7.7.2013 členovia výjazdovej skupiny ŠKZS Slovakia spolupracovali pri vyslobodzovaní tela utopenej osoby, ktorá bola zakliesnená medzi koreňmi stromov v rieke Ipeľ medzi obcami Ipeľský Sokolec a Kubáňovo. Miesto, kde osoba bola nájdená bolo na ťažko dostupnom mieste. Členovia ŠKZS Slovakia v spolupráci s príslušníkmi OR HaZZ Levice aj v týchto ťažkých podmienkach telo vyslobodili a odviezli na bezpečné miesto pri brehu rieky Ipeľ. Telo bolo v značnom štádiu rozkladu. Na miesto bol privolaný obhliadajúci lekár, ktorý telo poslal na súdnu pitvu. Miesto zabezpečovali príslušníci OR PZ Levice.

Fotografie si môžete pozrieť tu .

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI