Úvod
Jún

 Pátranie po utopenej osobe v Kolárove

     Dňa 22.6.2013 OS NR vyrozumelo centrálu ŠKZS Slovakia o pomoc pri pátraní po utopenej 16 ročnej osobe v Kolárove. Dvaja mladíci sa išli okúpať do Váhu a jeden z nich sa však už nevynoril. V pátracej akcii sa zúčastnili príslušníci HaZZ Kolárovo, potápačská skupina HaZZ Bratislava a OO PZ Kolárovo. V pátracej akcii sa bude pokračovať.

Fotografiu si môžete pozrieť tu.


Výjazdová skupina ŠKZS Slovakia úspešne pátrala po dvoch maloletých osobách na Malom Dunaji

     Tri dni, v dňoch 19.-21.6.2013, v extrémnych podmienkach výjazdová skupina ŠKZS Slovakia v spolupráci s OR HaZZ Galanta, OR HaZZ Dunajská Streda, potápačská skupina HaZZ Bratislava a príslušníkmi OO PZ Jelka pátrala po dvoch nezvestných maloletých osobách na Malom Dunaji v oblasti Jelka, okr. Galanta. Počas 3 dní boli veľké horúčavy (37 st.C) a voda bola veľmi mútna. V neregulovanej rieke podmienky boli veľmi ťažké na pátranie. Bol nasadený špeciálne cvičený pes na vyhľadávanie utopených osôb a tri hasičské člny. Boli rozdelené úlohy medzi jednotlivými zložkami IZS. Počas troch dní pátrania špeciálne cvičený pes DNEPR neustále označoval jednu lokalitu, kde cítil prítomnosť ľudského pachu vo vode. Z jeho správania vyplývalo, že telá nezvestných osôb boli vzdialené jeden od druhého cca 150 metrov. Z dôvodu, že voda bola veľmi mútna a znečistená, potápači nemohli telá nájsť. Viditeľnosť pod vodou bola nulová. Na základe týchto skutočností sa rozhodlo, že vodná hladina na týchto miestach bude rozvírená lodným motorom. Rozhodnutie bolo správne, nakoľko za niekoľko hodín obidve telá vyplávali na povrch a boli nájdené. Špeciálne cvičený pes pracoval veľmi presne, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku akcie. Zúčastnené zložky IZS spolupracovali na veľmi dobrej úrovni.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


ŠKZS Slovakia pomáhala aj pri týchto povodniach

     Členovia ŠKZS Slovakia od začiatku (5.6.2013) pomáhali pri povodniach, ktoré postihli obrovskou silou aj Slovensko (do 10.6.2013). Svoje sily a prostriedky sústreďovala do lokality Štúrovo a okolie, kde svojimi službami pomáhala na viacerých miestach. Okrem monitorovania situácie poskytovala aj prvú pomoc postihnutým osobám, ako napr. na hlave vážne zranenej staršej osobe na hrádzi Dunaja v Štúrove (osobu ošetrili a odovzdali do rúk záchranárom zo 112 pre RLP). Členovia pomáhali aj pri vrecovaní a chránení majetku v tesnej blízskosti rieky Dunaj. Použili aj monitorovacie RC lietadlo v tejto oblasti. Boli pripravení aj na výjazd do inej lokality, nakoľko mali k dispozícii aj špeciálne cvičeného psla na vyhľadávanie utopených osôb. Členovia výjazdovej skupiny aj v ďalšom období budú plniť úlohy ohľadom mimoriadných udalostí vodou postihnutých oblastiach. Spolupráca v tejto oblasti medzi zasahujúcimi zložkami IZS bola na veľmi dobrej úrovni.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI