Úvod
Jún

 IX. ročník dňa obce Hronovce

     Členovia ŠKZS Slovakia tak, ako každý rok (teraz už 5 rok za sebou) dostali pozvánku na milú spoločenskú udalosť od starostu obce Hronovce Róberta Csudaia na oslavy dňa obce Hronovce. Deň obce sa konal dňa 30.6.2012, kde sa okrem milovníkov hudby, tanca a dobrého jedla stretli aj súťažiaci vo výrobe klobás. Členovia ŠKZS Slovakia spestrili túto udalosť ukážkami so svojimi záchranárskymi psami a predvedením novej techniky v ŠKZS Slovakia.

Fotografie si môžete pozrieť tu. 


Pokračovanie v pátracej akcii v obci Krtovce

     Dňa 28.6.2012 v spolupráci s políciou a miestnym obyvateľstvom ŠKZS Slovakia pokračovala v pátracej akcii po nezvestnom mužovi z Krtoviec. Prehľadávali sa niektoré vodné plochy v okolí obce Krtovce.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Nezvestný muž zo Žirian

     Dňa 27.6.2012 centrála ŠKZS Slovakia obdržala požiadavku od OR PZ Nitra o spoluprácu pri pátraní po nezvestnom 59 r. mužovi zo Žiran, ktorý odišiel z miesta trvalého bydliska dňa 25.6.2012 a odvtedy nedal o sebe vedieť. Za účasti zložiek polície a členov ŠKZS Slovakia bolo vykonané pátranie vo vytipovaných lokalitách v okolí obce Žirany. V prepátravaných lokalitách sa nezvestná osoba nenachádzala. Polícia pokračuje v operatívnom pátraní po nezvestnej osobe.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Ukážky pre deti v Novom Meste nad Váhom

     Dňa 26.6.2012 ŠKZS Slovakia v spolupráci s OO PZ Nové Mesto nad Váhom, OR HaZZ Nové Mesto nad Váhom a vojenskou políciou predviedli ukážky pre deti z okolitých škôl. V dobre pripravovanej akcii deti mali radosť a tešili sa z predvedených ukážok.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Záhadná nezvestnosť 52 ročného muža z Krtoviec

     Dňa 25.6.2012 prišla požiadavka z polície OO PZ Nitranska Blatnica o súčinnosť pri pátraní po nezvestnej 52 ročnej osobe z Krtoviec. Pomoc pri pátraní požiadali aj príbuzní nezvestnej osoby. Nezvestná osoba odišla z domu ešte 23.6.2012 a nikto nevedel určiť, ktorým smerom sa vydala. Muž si zobral so sebou 14 krabíc cigariet, zapaľovať aj s náhradným plynom, občiansky preukaz a čipovú kartu na autobusovú dopravu. Táto osoba sa už v minulosti pokúšala o samovraždu. Boli prepátravané lokality v okolí obce a niektoré miesta vytipované políciou. Prepátravané budú aj niektoré vodné plochy v okolí obce.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Výjazd na miesto nešťastia

     Dňa 24.6.2012 v poobedňajších hodinách centrála ŠKZS Slovakia obdržala telefonát o pomoc pri pátraní po nezvestnej osobe v Hriňovej. 17-ročný mladík sa mal utopiť na vodnej nádrži v katastrálnej časti obce Hriňová. Výjazdová skupina ŠKZS Slovakia so špeciálne cvičeným psom na vyhľadávanie utopených dorazila na miesto nešťastia v momente, keď potápači HaZZ Rimavská Sobota vyťahovali telo utopeného Jána.

Fotografiu ci môžete pozrieť tu.


Špeciálne cvičenie ŠKZS Slovakia na vode

     Na základe ročného plánu aj v mesiaci jún sa vykonávalo špeciálne cvičenie na vodnej ploche. Cieľom špeciálneho cvičenia bolo vykonať nácvik úzko špecializovaných psov na vyhľadávanie utopených osôb.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Spoločenská udalosť v Novej Bani

     Na základe pozvania ŠKZS Slovakia sa zúčastnila osláv pri príležitosti 100. výročia organizovaného futbalu v Novej Bani. Dňa 23.6.2012 záchranári predviedli ukážku z kynologickej záchranárskej činnosti. Do ukážok zapojili aj tam prítomné deti, ktoré boli veľmi aktívne a pomáhali pri ukážkach vyhľadávania nezvestných osôb. Po ukážkach si deti a poblikum mohlo prezrieť techniku a vybavenie záchranárskych zložiek ako aj zložiek polície.

Fotografie z akcie si môžete pozrieť tu.


Nezvestná osoba bola nájdená živá

     OO PZ Stará Tura dňa 19.6.2012 požiadala ŠKZS Slovakia o súčinnosť pri pátraní po nezvestnej osobe (pacient) z domova dôchodcov. Počas výjazdu na miesto konania pátracej akcie členovia ŠKZS Slovakia obdržali telefonát, že osoba, po ktorej bolo vyhlásené pátranie, bola nájdená živá pracovníkmi domova dôchodcov.

Fotografiu si môžete pozrieť tu.


Ostrá pátracia akcia v spolupráci s OR PZ Levice

     Dňa 6.6.2012 centrála ŠKZS Slovakia obdržala žiadosť o spoluprácu pri pátraní po nezvestnej 51 ročnej žene z Tekovských Lužian. Ženu naposledy videli v meste Levice. Prepátravalo sa koryto potoka Podlužianka až po Vyšné nad Hronom. Ďalej trebalo prepátrať aj okolie rybníkov v meste Levice. Pátracia akcia prebiehala v spolupráci s príslušníkmi OR PZ Levice.
     Ženu sa napokon podarilo nájsť v obci Tekovské Lužany neďaleko od ich domu živú.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Deň detí v Novom Meste nad Váhom

     OR PZ Nové Mesto nad Váhom organizovalo Deň detí 1.6.2012, na ktoré pozvalo aj Špeciálnu kynologickú záchrannú službu Slovakia. Vzhľadom na nepriaznivé počasie sa akcia nemohla uskutočniť s celým programom. Silný dážď a búrky prerušili podujatie.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI