Úvod
November

 Školenie a cvičenie výjazdovej skupiny ŠKZS Slovakia

     Na základe ročného plánu ŠKZS Slovakia dňa 27.11.2011 vykonalo školenie spojené s praktickým cvičením výjazdovej skupiny. Cvičenie prebiehalo v ťažkých podmienkach medzi ruinami. Boli precvičené praktické podmienky zásahu záchranárov a špeciálne cvičených psov. Cvičenia sa zúčastnili aj nový členovia. Záchranári si takto oslávili prvú adventnú nedeľu.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Spoločenské udalosti

     ŠKZS Slovakia dostala pozvánky na významné spoločenské udalosti.
     Zúčastnila sa ustanovenia nového policajného atache pre Švajčiarsko. Odchádzajúci ataché Charles Marchon sa poďakoval aj ŠKZS Slovakia za doterajšiu spoluprácu. Táto udalosť sa konala 10.11.2011 v Bratislave v priestoroch Via Galerie.
     Na základe pozvania Rotary clubu Nové Zámky, členovia ŠKZS Slovakia sa zúčastnili na benefičnom koncerte Otokara Kleina a jeho hostí v kultúrnom dome Nové Zámky.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Úspešná pátracia akcia so smutným koncom

     ŠKZS Slovakia v spolupráci s OO PZ Zlaté Moravce dňa 26.11.2011 vykonala úspešnú pátraciu akciu po nezvestnom 15 ročnom chlapcovi (P.K.) z Topoľčianok. Do akcie sa zapojilo aj miestné obyvateľstvo. Pri prepátravaní lokalít katastrálnej časti obce Topoľčianky bola nájdená nezvestná osoba. Jeho nevládne telo bolo nájdené 5-6 km od obce v lese.

Fotografie z akcie si môžete pozrieť tu.


Účasť ŠKZS Slovakia na špeciálnej akcii v zahraničí

     Na základe vyžiadania polície Maďarskej republiky dňa 23.11.2011 členovia ŠKZS Slovakia sa zúčastnili v špeciálnej akcii na území Maďarskej republiky. Okrem členov ŠKZS Slovakia na tejto akcii sa zúčastnili členovia PMKMSZ Budapešť a niektoré špeciálne zložky Maďarskej polície. Za ŠKZS Slovakia bol použitý špeciálne cvičený pes na vyhľadávanie mŕtvych ľudských tiel. Akcia prebehla vo veľmi náročnom teréne s dobrými výsledkami. Vzhľadom na charakter povahy akcie nemožno uverejňovať viac informácií.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Pátracia akcia so šťastným koncom

     Centrála ŠKZS Slovakia dňa 16.11.2011 vo večerných hodinách obdržala žiadosť o pomoc pri pátraní po nezvestnej 72 ročnej osobe z Veľkých Úľan. Starší pán odišiel z domu v poobedňajších hodinách a už sa nevrátil. Osoba mala Alzheimerovu chorobu. Bol naľahko oblečený, boli obavy, že v nočných hodinách môže niekde zamrznúť. Výjazdová skupina ŠKZS Slovakia v nočných hodinách okamžite vyrazila na miesto určenia. V spolupráci s OO PZ Jelka začali prepátravať niektoré lokality okolo obce Veľké Úľany. Prácu im sťažovala veľká hmla a takmer nulová viditeľnosť. V tomto prípade sa museli spoliehať viacmenej na schopnosti špeciálne cvičených psov. V pátraní pokračovali aj nasledujúci deň. Boli prepátravané širšie lokality katastrálnej časti obce Veľké Úľany. Počas pátracej akcie sa podarilo nájsť osobu živú okolo poludnia. Starší pán bol podchladený, dezorientovaný s drobnými škrabancami na ruke. Počas blúdenia stratil aj obuv. Záchranári ŠKZS Slovakia poskytli predlekársku prvú pomoc a starali sa o neho až do príchodu RZP. Pátracia akcia bola vykonaná v súčinnosti s príslušníkmi OR PZ Galanta.

Fotografie z akcie si môžete pozrieť tu.


Pátracia akcia po nezvestnej študentke

     Dňa 9.11.2011 v spolupráci s OR PZ Banská Bystrica členovia ŠKZS Slovakia vykonali pátraciu akciu po nezvestnej 19 ročnej študentke v Banskej Bystrici (Ivana T.), ktorá je nezvestná od 2.11.2011. Pátracej akcie boli využité špeciálne cvičené psi ŠKZS Slovakia vo vytipovaných lokalitách, kde bol naposledy mobil nezvestnej lokalizovaný. Počas pátracej akcie v týchto lokalitách bola vylúčená prítomnosť nezvestnej osoby.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI