Úvod
September

 Špeciálna akcia ŠKZS Slovakia pre Maďarskú políciu

     Dňa 27.9.2011 v centrále ŠKZS Slovakia obdržali žiadosť o pomoc od záchranárov z PMKMSZ z Budapešti a tamojšej polície pri prepátraní určených úsekov so špeciálne cvičeným psom. Ohľadom priebehu akcie nie je možné zverejňovať ďalšie informácie.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 Spoločné cvičenie s DHZ z Nitrianského kraja

     Na základe pozvania od OR HaZZ Levice dňa 23.9.2011 členovia ŠKZS Slovakia sa zúčastnili cvičenia v obci Drženice, okr. Levice s Dobrovoľnými hasičskými družstvami. Cvičenie prebiehalo na brehu jazera, kde dobrovoľníci si mohli precvičiť a ukázať, ako by vedeli zvládnuť lesný požiar. Na cvičení sa zúčastnilo 7 družstiev DHZ. Členovia ŠKZS Slovakia medzitým cvičili psa na vyhľadávanie ohniska požiarov. Vydarené cvičenie hodnotili na vysokej úrovni aj predstavitelia OR HaZZ Levice a DHZ Levice.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Spolupráca s políciou pri odhalení trestnej činnosti

     V dňoch 17. a 18.9.2011 na požiadanie OR PZ Nové Zámky, ŠKZS Slovakia sa zúčastnila pátracej akcie po 2 mesiace nezvestnej žene z Podhájskej. Pátracia akcia začínala v neskorých večerných hodinách. Po prepátravaní určitých úsekov, generálny riaditeľ Alexander Berek so svojím špeciálne cvičeným psom potvrdili presné miesto výskytu mŕtvolného pachu. Po odstránení zeminy na tomto mieste v hĺbke cca 1 meter sa nachádzalo ľudské telo. V prípade ďalej konala polícia.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


IMZ na Těrlicku v ČR

     Členovia generálneho riaditeľstva ŠKZS Slovakia boli pozvaní na IMZ (inštruktážno - metodické zamestnanie) polície Moravskoslezského kraja. Zamestnanie sa konalo v dňoch 15.-17.9.2011. Akcia prebehla na vysokej profesionálnej úrovni v priateľskom ovzduší.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Oslavy V. výročia založenia ŠKZS Slovakia

     ŠKZS Slovakia tento rok oslávila V. výročie svojho založenia. Doterajšie výsledky pri poskytovaní svojich služieb ju oprávnili pozitívne hodnotiť a osláviť túto skutočnosť. Svoje záchranárske a iné aktiviy poskytovala na Slovensku i v zahraničí. Za toto obdobie nezištne pomáhala každému, kto potreboval pomoc. Za uplynulé 5 ročné obdobie spomínali počas osláv, ktoré sa konali 9.,10., a 11.9.2011 v priestoroch školiaceho strediska ZVJS na Santovke. Na týchto oslavách sa zúčastnili záchranári i známe osobnosti zo Slovenska a zahraničia. Oslavy prebiehali dôstojne s konštatovaním, že svoje služby bude poskytovať aj v budúcnosti na vysokej úrovni smerom k občanom a spoločenstvu. Zmluvní partneri ŠKZS Slovakia vysoko hodnotili dlhoročnú spoluprácu. Počas osláv boli účastníci ocenení z rúk generálneho riaditeľa ŠKZS Slovakia Alexandra Bereka. Vyslovili svoje poďakovanie všetkým, ktorí počas týchto rokov podporovali a pomáchali v činnosti ŠKZS Slovakia. Za podporu a šírenie dobrého mena bol prijatý za čstného člena ŠKZS Slovakia Karol Mindák z Televízie Markíza.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Súčinnostná pátracia akcia ŠKZS Slovakia s políciou po utopenej osobe

     Záchranári ŠKZS Slovakia dňa 9.9.2011 sa zúčastnili pátracej akcie na ramene Dunaja po utopenej osobe v Bratislave, mestskej časti Karlova Ves. Špeciálne cvičený pes z ŠKZS Slovakia označil niekoľko krát za sebou miesto na vodnej ploche, kde z vody cítil vychádzajúci ľudský pach. Vzhľadom k tomu, že voda bola veľmi zakalená, potápačom sa nepodarilo osobu nájsť. Po rozvírení vody s motorovým člnom o 2 dni sa telo podarilo nájsť vo vodnom toku Dunaja.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2024 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI