Úvod
Júl

 Pátracia akcia ŠKZS Slovakia v spolupráci s OR Hazz Levice

     Dňa 26.7.2011 členovia ŠKZS Slovakia v spolupráci s OR HaZZ Levice vykonali pátraciu akciu na vodnej hladine po utopenej osobe z Ruska. Prehľadával sa tok rieky Hron od Veľkých Kuzmáloviec po Kozárovce. Špeciálne cvičený pes nepotvrdil prítomnosť nezvestnej osoby na určenom úseku.
     V júli 2011 pri Hronskej Dúbrave (okr. Žiar nad Hronom) splavovali ruské deti z letného tábora Hron s inštruktorom. Rieka bola rozvodnená napriek tomu išli cez prudký spád. 27 detí z člnom povypadali spolu s inštruktormi. Deti mali záchranné vesty avšak ich 41 ročný vedúci nie. Každé dieťa sa podarilo zachrániť, avšak telo Leonida voda vzala so sebou ...

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Súčinnostná pátracia akcia po utopenej osobe s OR PZ Trnava a OR HaZZ Piešťany

     Dňa 25.7.2011 členovia ŠKZS Slovakia so špeciálne cvičeným psom na vyhľadávanie utopených osôb sa zúčastnili pátracej akcie s OR PZ Trnava a OR HaZZ Piešťany po utopenej osobe. Prehľadával sa tok rieky Váh od dialničného mosta až po priehradu Slňava. Špeciálne cvičený pes označil úsek na rieke, kde cítil ľudský pach vo vode. Potápači kvôli silnému prúdu vody telo nemohli vytiahnuť.
     6 kajakári splavovali rieku V8h, držali sa za ruky keď došla prívalová vlna a strhla ich so sebou. Jedného utopeného sa vtedy podarilo vytiahnuť z vody a telo 27 ročného chlapa ostalo vo vode, ostatní kajakári vyviazli bez zranení.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 Ukážky pre obec Brhlovce

     Dňa 23.7.2011 ŠKZS Slovakia sa zúčastnila ukážok pri príležitosti obecných dní v obci Brhlovce, okr. Levice. Záchranári spolu s OR HaZZ Levice ukázali prácu záchranárov pre obyvateľstvo. Záchranári boli pozvaní na prehliadku skalných obydlí v obci, kde dodnes žijú ľudia.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 ŠKZS Slovakia pomáhala po prírodnej katastrofe vo Veľkých Ludinciach

     Dňa 18.7.2011 o 22:30 starostka obce Veľké Ludince požiadala o pomoc po ničivej veternej smršti, ktorá sa prehnala obrovskou silou cez obec. Výjazdová skupina okamžite vyrazila do miesta nešťastia. Po ceste na miesto udalosti museli prekonať niekoľko prekážok spôsobené smršťou. Po príchode na miesto spolu so starostkou Zitou Cseri okamžite riešili prvotné úkony. Mapovali nebezpečné miesta v obci, zisťovali, či nie sú obyvatelia zranení a či nepotrebujú okamžitú prvú pomoc. Celú noc pracovali na riadení nevyhnutných záchranárskych úloh. Hneď od zriadenia krízového štábu boli jeho členmi, nakoľko sa v obci vyhlásila mimoriadna situácia.
     V ostatných dňoch (do 22.7.2011) pomáhali pri odstraňovaní následkov prírodnej katastrofy s ostatnými záchranárskymi zložkami. Taktiež pomáhali pri príprave a rozvoze jedál a teplého čaju pre ľudí, ktorí pomáhali pri odstraňovaní následkov.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 Putovná vareška

     ŠKZS Slovakia v spolupráci s OR HaZZ Levice a Obecným úradom Veľké Ludince dňa 16.7.2011 organizovali súťaž vo varení guláša s "Putovnou vareškou". Na súťaž prišli záchranári a iné organizácie z rôznych kútov Slovenska. Každý team sa snažil uvariť čo najlepší guláš, ktorý potom putoval pred hodnotiacu komisiu. Pri vyhlásení víťaza súťaže každý s napätím čakal na výsledok. Na 3.mieste sa umiestnili záchranári z ŠKZS Slovakia, na 2.mieste sa umiestnili Dobrovoľní hasiči z Veľkých Ludiniec a na 1.mieste, kam putovala aj Putovná vareška sa umiestnil team Televízie Markíza. Po ukončení súťaže každý odchádzal s úsmevom na tvári a už teraz čakajú ďalší ročník tejto súťaže.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Ocenenie od obce Nýrovce

     Dňa 9.7.2011 generálny riaditeľ ŠKZS Slovakia, Alexander Berek, prijal pozvanie od starostu obce Nýrovce na odovzdávanie multifunkčného ihriska v obci. Pri tomto slávnostnom akte starosta obce Ing. Zoltán Fekete odovzdal ocenenie od obce Nýrovce pre ŠKZS Slovakia za záchranu ľudských životov.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Ukážky pri príležitosti dňa obce Dolná Seč

     Záchranári ŠKZS Slovakia prijali pozvanie od starostu obce Dolná Seč, pána Eugena Čornáka, na ukážky pri príležitosti osláv dňa obce na deň 9.7.2011. Obecenstvo na týchto oslavách sa potešilo psom. Páčila sa im ukážka, kde špeciálni kynológovia ukázali vedomosti ich psov.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Pátracia akcia po utopenej osobe v spolupráci OR PZ Nové Mesto nad Váhom

     Dňa 4.7.2011 členovia výjazdovej skupiny, na požiadanie OR PZ Nové Mesto nad Váhom, so špeciálne cvičeným psom, zúčastnili dohľadaní tela utopenej osoby (17 ročný David z ČR) na Zelenej Vode. 17 ročný mladík zrejme chcel preplávať v noci jazero pod vplyvom alkohou, ale zamotal sa do vodných rastlín a utopil sa. Jeho šplechot vo vode počul miestny rybár a on zalarmoval políciu. Špeciálne cvičený pes označil z vody vychádzajúci ľudský pach, avšak prítomným potápačom sa telo nepodarilo vytiahnuť kvôli hustým vodným rastlinám. Telo utopenej osoby vyplávalo na tých miestach o 4 dni neskôr, kde pes označil miesto.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI