Úvod
Jún

 Ukážka pre deti zo základnej školy v Čake

     Na základe požiadania MVDr. Miloša Sádovského (veterinára ŠKZS Slovakia) dňa 29.6.2011 záchranári ŠKZS Slovakia sa zúčastnili ukážok pre deti zo Základnej školy s vyučovacím jazykom slovenským v obci Čaka. Pre nepriaznivé počasie museli kážku vykonať v telocvični školy. Detičky sa vyšantili s prítomnými záchranárskymi psami a pri otázke "Čím chceš byť, keď vyrastieš?", jednohlasne odpovedali "Chcem byť záchranárom Smile".

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Ostrá pátracia akcia po nezvestnej osobe z Čalovca

     Záchranári ŠKZS Slovakia dňa 27.6.2011 v poobedňajších hodinách obdržali telefonát o pomoc pri pátraní po nezvestnej osobe z obce Čalovec z Komárňanského okresu. Po príchode na miesto záchranári rozdelili lokality, ktoré mali prepátrať. Po náročnom pátraní v členitom teréne záchranári postupne vylučovali lokality, v ktorých sa mohla 49 ročná osoba nachádzať. Pátraciu akciu vo večerných hodinách ukončili.
     Osoba bola nájdená o 2 dni, 30 km ďalej v maďarskom Komárome, kde prešiel pešo a tam ho našla miestna polícia.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 Krajské kolo súťaže DHZ

     Na základe pozvania Dobrovoľného hasičského zboru v Tekovských Lužanoch, záchranári ŠKZS Slovakia sa zúčastnili slávnostného sprievodu. Krajské kolo súťaže DHZ sa uskutočnilo v dňoch 24.26.6.2011. Dňa 26.6.2011 sa odovzdávala obnovená hasičská zbrojnica.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Ukážky na obecných dňoch v Hronovciach

     Dňa 25.6.2011 záchranára ŠKZS Slovakia sa zúčastnili ukážok pre VIII. obecné dni v Hronovciach. Program slávností bol pestrí. V obci sa odovzdával aj nový oddychový park pre obyvateľstvo. Nový park odovzdával starosta obce Hronovce pán Róbert Csudai, ktorý je zároveň aj 1. zástupca generálneho riaditeľa ŠKZS Slovakia.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 Ukážky pre deti v škole v Nových Zámkoch

     Na základe pozvania Základnej školy v Nových Zámkoch sa záchranári ŠKZS Slovakia dňa 23.6.2011 zúčastnili ukážok. Po kynologických ukážkach deťom predviedli aj malé školenie prvej pomoci. Deti sa tešili záchranárom a hlavne psovi Titusovi, ktorého mohli pohladkať a pohrať sa s ním.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Deň polície vo Veľkom Krtíši

     Záchranári ŠKZS Slovakia prijali pozvanie od pána riaditeľa OR PZ Veľký Krtíš Ing. Pavola Pella na oslavy Dňa polície vo Veľkom Krtíši. 17.6.2011 sa uskutočnil spomínaný deň. Akcia bola veľmi dobre pripravená, zúčastnilo sa na nej viac ako 2000 detí z okolia Krtíša. Po kynologickej ukážke členov ŠKZS Slovakia deti si mohli pohladkať psov záchranárov a porozprávať sa so záchranármi.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 ŠKZS Slovakia vyhrala cenu Dar života 2010

     ŠKZS Slovakia dňa 15.6.2011 v Primaciálnom paláci v Bratislave prevzala mimoriadne ocenenie od Slovenskej humanitárnej rady, DAR ŽIVOTA 2010. Cenu získali pre ich obetavú prácu pri mimoriadnych udalostiach v roku 2010. Ocenenie odovzdal pán Ing. Ivan Sýkora, prezident Slovenskej humanitárnej rady.

Fofografie si môžete pozrieť tu.


 Súčinnostná pátracia akcia s políciou SR

     Dňa 8.6.2011 členovia ŠKZS Slovakia v spolupráci s OR PZ Veľký Krtíš sa zúčastnili pátracej akcie po 16 ročnej osobe, ktorá odišla z domu a nepodala o sebe žiadne informácie už 2 dni. Prehľadávali sa políciou vytipované lokality. V náročnom teréne záchranárov zastihla obrovská búrka. Pátracia akcia bola v ten deň ukončená. V lokalitách, ktoré boli prepátrané, nezvestná osoba nebola.
     V pátracej akcii bolo pokračované dňa 10.6.2011. Počas pátracej akcie záchranári ŠKZS Slovakia v spolupráci s OR PZ Veľký Krtíš našli telo nezvestnej osoby bez známok života. Ďalej vo veci konala polícia.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Okresné kolo súťaže Dobrovoľných hasičských zborov

     Na základe pozvania starostky obce Veľké Ludince Zity Cseri, dňa 4.6.2011 členovia ŠKZS Slovakia sa zúčastnili slávnostného sprievodu družstiev okresného kola Dobrovoľných hasičských zborov.

Fotografie z akcie si môžete pozrieť tu.


Ukážky na oslavy Dňa detí

     V dňoch 3. a 4.6.2011 členovia ŠKZS Slovakia potešili aj deti z obcí Íňa, Veľký Meder a Povoda. Deti všade s nadšením počúvali o činnosti ŠKZS Slovakia a s radosťou sa zapájali do ich ukážok.

Fotografie z akcie si môžete pozrieť tu.


 Pátracia akcia po utopenom dieťati vo Vlčanoch

     Členovia ŠKZS Slovakia sa v dňoch 2. a 5.6.2011 zúčastnili pátracej akcie po utopenom 11 ročnom dieťati vo Vlčanoch, okr. Šaľa. Prehľadával sa určený úsok rieky Váh. Špeciálne cvičený pes Dnepr zo ŠKZS Slovakia označil vo vode miesto, kde cítil vychádzajúci ľudský pach z vody. Potápačom sa však telo nepodarilo vytiahnuť pre silný prúd rieky.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Medzinárodný deň detí

     Záchranári ŠKZS Slovakia tak ako každý rok organizujú ukážky k Medzinárodnému dňu detí. Dňa 1.6.2011 po predchádzajúcej dohode so starostom obce, navštívili žiakov v Trnovci nad Váhom. Ukázali im výstroj a výzbroj psoboda záchranára a potom "zásah" záchranárov v teréne. Po kynologických ukážkach si deti vypočuli prednášku o prvej pomoci a mali možnosť vyskúšať aj oživovanie na umelej bábke. Deti boli z celého dňa nadšené a s dobrými pocitmi odchádzali domov.

Fotografie z akcie si môžete pozrieť tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI