Úvod
Apríl

 ŠKZS Slovakia pomáhala občanom Veľkého Ostrova

     Na základe prosby rodinných príslušníkov 22 ročnej nezvestnej osoby z Veľkého Ostrova pri Kolárove ŠKZS Slovakia vykonala pátranie v spolupráci s miestnym obyvateľstvom a APVV MO Šaľa v dňoch 23., 24. a 26.4.2011. V pátracej akcii sa zúčastnili 4 špeciálne cvičené psi z ŠKZS Slovakia. Pátracia akcia sa konala s vedomím OR PZ Komárno. Pátranie bolo vykonané na vodnej hladine Malého Dunaja a v celom okolí obce Veľký Ostrov. Hneď prvý večer špeciálne cvičený pes Dnepr označil 3 krát za sebou miesto na Malom Dunaji, kde vo vode cítil ľudský pach. Toto miesto následne bolo preverené aj so sonarom. Aj na obrazovke sonara bolo vidieť ľudské telo. Táto skutočnosť bola nahlásená aj riaditeľovi OR PZ Komárno. Na miesto bola vyslaná hladka z OO PZ Kolárovo. Jeden z členov pátracej skupiny ŠKZS Slovakia zostal na mieste, aby informoval prichádzajúcich policajtov o presné mieste, kde pes aj sonar potvrdili prítomnosť ľudského tela. Vo veci ďalej konala polícia.
     Kedže telo nezvestnej osoby nebolo vytiahnuté z miesta určenia členov ŠKZS Slovakia s miestnym obyvateľstvom pokračovali aj v najbližších dňoch. Prehľadávali okolité lesy a lokality pri obci Veľký Ostrov. V pátraní bolo potrebné pokračovať dovtedy, pokiaľ telo nebolo objavené (na základe skúseností sa rozhodlo v pátraní pokračovať, nakoľko telo vo vode nemuselo patriť hľadanej nezvestnej osobe). Dňa 27. apríla 2011 lesní robotníci neďaleko od miesta, kde pes označil výskyt ľudského tela vo vode, našli telo utopenej osoby.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 Špeciálna akcia v Maďarsku

     V súčinnosti s políciou Maďarska a PMKMSZ dňa 18.4.2011 bol použitý špeciálne cvičený pes Dnepr zo ŠKZS Slovakia. Vzhľadom na charakter pátrania bližšie informácie nie je možné poskytnúť.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


ŠKZS Slovakia je majster Maďarska v záchranárskej kynológii

     V dňoch 15. - 17.4.2011 sa konali Medzinárodné majstrovstvá Maďarska v Solymári. Na týchto majstrovstvách sa zúčastnili záchranári zo 7 štátov sveta z vyše 50 psami. Tieto majstrovstvá sa konali pod záštitou Medzinárodnej organizácie záchranárskych psov IRO. ŠKZS Slovakia mala svojho zástupcu na tomto podujatí. Alexander Berek so svojím psom TITUSom sa stal majstrom Maďarska vo svojej kategórii a získal kategóriu RH-E T. Je to ďalší úspech ŠKZS Slovakia na medzinárodnej scéne, ktorý svedčí o dobrej pripravenosti jej psov. ŠKZS Slovakia bude pokračovať vo svojej koncepcii aj na úseku prípravy psov k získaniu aj vyšších kategórií.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


ŠKZS Slovakia poskytovala prvú pomoc v Maďarsku

     Dňa 7.4.2011 členovia ŠKZS Slovakia sa zúčastnili na cvičení záchranárskych psov v Maďarsku. Na spiatočnej ceste pred Ostrihornom zbadali, že vedľa cesty v jarku leží človek. Okamžite sa zastavili a začali zisťovať, čo sa stalo. Človek v jarku bol zranený a potreboval prvú pomoc. Členovia ŠKZS Slovakia mu poskytli prvú pomoc a zavolali záchranku. ŠKZS Slovakia vždy má so sebou tašky prvej pomoci, s ktorými môže plnohodnotne, kedykoľvek bezpečne poskytnúť potrebnú pomoc.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI