Úvod
Marec

 Súčinnostné cvičenie ŠKZS Slovakia, OR PZ Šaľa a APVV MO Šaľa

     Na základe ročného plánu ŠKZS Slovakia dňa 26.3.2011 bolo vykonané súčinnostné cvičenie viacerých zložiek a organizácií. Bolo precvičené vyhľadávanie nezvestných maloletých osôb v katastrálnej časti obce Trnovec nad Váhom. Na tomto súčinnostnom cvičení sa zúčastnili záchranári ŠKZS Slovakia s tromi špeciálne cvičenými záchranárskymi psami, príslušníci OR PZ Šaľa, členovia APVV MO Šaľa, príslušníci Obecnej polície Trnovec nad Váhom, Dobrovoľná požiarna ochrana Trnovec nad Váhom, mladí záchranári ZŠ Trnovec nad Váhom Pátraciu akciu riadil Alexander Berek, generálny riaditeľ ŠKZS Slovakia. Túto udalosť podporil starosta obce Trnovec nad Váhom Ing. Ján Hrabovský. V členitom teréne jednotliví záchranári, ktorí boli rozdelení do skupín, preukázali svoju ochotu, aktivitu a disciplinovanosť pri pátraní po dvoch maloletých osobách. Na konci tejto cvičnej pátracej akcie obidve maloleté osoby boli nájdené, ošetrené a dopravené na bezpečné miesto. Po skončení tejto akcie bolo vykonané vyhodnotenie a APVV MO Šaľa na čele s predsedom Deziderom Marčekom pripravila chutný guláš pre všetkých zúčastnených.
     Takéto cvičenia slúžia na precvičovanie slplupráce medzi jednotlivými zložkami a organizáciami v prípade mimoriadnych udalosti, ktoré môžu nastať aj v praktickej činnosti.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 Úspešná pátracia akcia

     Dňa 22.3.2011 popoludní spadol do Hrona 29-ročný mladý muž vo Zvolene a utopil sa. V ten deň sa jeho telo nepodarilo nájsť hasičom zo Zvolena. Na druhý deň do súčinnostnej pátracej akcie bol zapojení aj špeciálne cvičený pes Dnepr z ŠKZS Slovakia. Po dvojhodinovom pátraní telo nezvestnej osoby sa podarilo nájsť cca 3 km od miesta nešťastia. Pátracej akcie sa zúčastnili záchranári ŠKZS Slovakia, HaZZ Zvolen a príslušníci OR PZ Zvolen.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


ŠKZS Slovakia opäť pomáhala v zahraničí

     Zmluvný partneri ŠKZS Slovakia z Pest Megyel Kutato-Mento Szolgálat dňa 4.3.2011 požiadali o spoluprácu pri prepátravaní ruín domu v Szentes v Maďarskej republike (cca 300 km od centrály ŠKZS Slovakia), kde poobede došlo k výbuchu plynu v rodinnom dome. Pri prvotnom zásahu bola tam nájdená 61 ročná vážne zranená majiteľka domu. Bolo podozrenie, že pod troskami budov zostali aj ďalšie osoby. Po prepátraní trosiek špeciálne cvičení psi vylúčili prítomnosť ďalších osôb.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Súčinnostná akcia ŠKZS Slovakia s Políciou SR

     Dňa 4.3.2011 ŠKZS Slovakia v súčinnosti s Políciou SR vykonala pátraciu akciu v katastrálnej časti obce Nesluša pri Kysuckom Novom Meste. Boli prehľadávané lokality, kde pred niekoľkými dňami bola nájdená ľudská lebka. V tejto lokalite špeciálne cvičení psi ŠKZS Slovakia nepotvrdili prítomnosť ďalších ostatkov, ktoré by súviseli s nájdenou lebkou.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI