Úvod
Júl

 Ukážky na obecných dňoch vo Veľkých Ludinciach

     Na základe pozvania starostky obce Veľké Ludince Zity Cseri členovia ŠKZS Slovakia sa zúčastnili Obecných dní dňa 31.7.2010. Záchranári predviedli svoje schopnosti pre divákov z kynologickej záchranárskej činnosti. Obecenstvo bolo veľmi vďačné a vypytovali sa rôzne otázky týkajúce sa kynológie. Detičky sa tešili, že sa mohli "stratiť" a záchranársky pes Titus ich vyhľadal.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Boje na Hrone 2010

     Dňa 31.7.2010 sa od 11:00 v Starom Tekove uskutočnil 5. ročník Bojov na Hrone. Na základe pozvania organizátora Jozefa Hostinského sa zúčastnili aj členovia ŠKZS Slovakia v spolupráci s OR HaZZ Levice. Bola predvedená situácia, keď sa stane dopravná nehoda a treba človeka vyprostiť z auta. Členovia ŠKZS Slovakia so svojími psami spolupracovali s HaZZ a vyhľadali újdenú osobu z auta, ktorá ostala v šoku a ušla. Po ukážke nasledovali Boje na Hrone, kde účastníci predviedli svoje schopnosti a vedomosti o II. svetovej vojne. Nechýbali na ukážkach ani rôzne tanky, raketomety Kaťuša, mínomety rôznych kalibrov atď.

Fotografie z akcie si môžete pozrieť tu.


Ukážky na obecnom dni vo Farnej

     Na základe pozvania starostu obce Farná členovia ŠKZS Slovakia dňa 24.7.2010 sa zúčastnili ukážok z kynologickej záchranárskej činnosti. Ich ukážkam sa veľmi tešili aj detičky, ktorí si mohli vyskúšať ako sa treba správať na pátracej akcii po nezvestnej osobe. Záchranári im predviedli aj poslušnosť svojich psov.

Fotografie z akcie si môžete pozrieť tu.


Nočné vyhľadávanie utopenej osoby

     Výjazdová skupina ŠKZS Slovakia so špeciálne cvičeným psom na vyhľadávanie utopených v nočných hodinách dňa 23.7.2010 pomáhala lokalizovať miesto utopenej osoby na štrkovisku v Komjaticiach, okr. Nové Zámky. Na mieste nšťastia boli veľmi nepriaznivé podmienky - tma, silný vietor spojený s búrkou. Akcia bola vykonaná v súčinnosti s HaZZ Šurany.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Úspešná pátracia akcia so smutným koncom 

     V dňoch 15 - 16.7.2010 bolo ďalšie pokračovanie pátracej akcie v spolupráci s OR HaZZ Nitra a Šaľa, kde na koniec bolo nájdené telo nezvestného (11 ročného) chlapca v rieke Váh. Telo sa nachádzalo od miesta nešťastia cca 5-6 km v koryte rieky Váh. Počas pátrania boli extrémne horúčavy, ktoré veľmi negatívne pôsobili aj na organizmus záchranárskych psov. Napriek tomu bola akcia úspešne ukončená.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 Pokračovanie v pátracej akcii po utopenej osobe

     Dňa 13.7.2010 výjazdová skupina ŠKZS Slovakia v spolupráci s HaZZ Šaľa a Mestskej polície Šaľa pokračovala v pátracej akcii po utopenom 11 ročnom chlapcovi (B.N. zo Šale). Počas pátracej akcii na určenom úseku rieky Váh sa telo chlapca nepodarilo nájsť. Sú predpoklady, že telo utopeného chlapca sa odplavilo mimo tohto úseku.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Obecné dni v Dolnej Seči

     Záchranári z ŠKZS Slovakia dostali milé pozvanie od starostu obce Dolná Seč Eugena Čornáka, na ukážky z kynologickej záchrannej činnosti pri príležitosti obecných dní. Ukážky so psami sa páčili publiku a prítomní diváci mali rôzne otázky na kynológov, ktorí im s odpoveďami vyhovovali.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Ostrá pátracia akcia po utopenom chlapcovi na Váhu

     Dňa 9.7.2010 výjazdová skupina ŠKZS Slovakia v spolupráci s HaZZ Šaľa, OO PZ Šaľa a potápačmi z OR HaZZ Komárno vykonali pátraciu akciu na rieke Váh po utopenom 11 ročnom chlapcovi (B.N. zo Šale). Počas pátracej akcie špeciálne cvičený pes ŠKZS Slovakia niekoľkokrát za sebou označil miesto, kde cítil pach utopenej osoby vo vode. Túto lokalitu prepátravali potápači, avšak pre zlú viditeľnosť a veľa koreňov sa im nepodarilo telo nájsť. Jedného potápača museli vyslobodzovať z pod vody jeho kolegovia. V pátraní sa bude pokračovať.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 Špeciálna ostrá akcia v zahraničí - SIRDS

     Na základe požiadavky Polície Maďarskej republiky, členovia SIRDS zo Slovenska a Maďarska dňa 5.7.2010 sa zúčastnili špeciálnej pátracej akcie v Maďarsku. Vzhľadom na závažnosť prípadu je uvalené na danú vec prísne embargo.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Úspešná pátracia akcia po utopenom 

     Dňa 4.7.2010 v skorých ranných hodinách 2 záchranári zo ŠKZS Slovakia museli opustiť Letný tábor v ČR kvôli ostrého výjazdu k utopenej osobe na Slovensku (29 ročný muž). Po príchode na miesto bola vykonaná súčinnostná pátracia akcia po utopenej osobe na rieke Hron v oblasti Tekovksých Hrádok, okr. Levice. Pátracia akcia na vodnej ploche bola vykonaná v spolupráci OR HaZZ Levice. Počas pátrania špeciálne cvičený pes cca 400m od miesta nešťastia štekotom dal najavo, že v blízskosti cíti pach utopenej osoby. Telo osoby bolo lokalizované a vytiahnuté na breh za pomoci príslušníkov OR HaZZ Levice.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


I. ročník medzinárodného letného tábora ŠKZS Slovakia v rámci projektu SIRDS

     Na základe koncepcie plánu činnosti ŠKZS Slovakia sa konal I. ročník medzinárodného letného tábora ŠKZS Slovakia v rámci projektu SIRDS v dňoch 30.6. - 4.7.2010. Hostiteľmi boli členovia SIRDS - Záchranná brigáda kynológov Moravskoslezského kraja. Cvičenie členov SIRDS prebiehalo v okr. Nový Jičín. Zúčastnení boli ubytovaní v areáli kynologického klubu Skotnice. Cieľom letného tábora bolo súčinnostné cvičenie členov SIRDS a iných záchranárov, ktorí môžu byť prítomní pri ostrých pátracích akciách v okolitých štátoch. Precvičovali jednotlivé záchranárske prvky, ktoré sú potrebné pri záchrane ľudských životov. Prioritami cvičenia bolo vodné vyhľadávanie utopených osôb na vodnej priehrade Větřkovice v Lubine. V ďalšej časti sústredenia nacvičovali vyhľadávanie zavalených osôb v ruinách v Šenove u Nového Jičína, kde boli prispôsobené k praktickým podmienkam. Zaujímavým cvičením bolo zľaňovanie na skalách v lokalite Vánuv Kámen, kde našli naozaj veľmi náročné podmienky. Na spestrenie programu boli na návšteve v botanickej záchrade v Štramberku, kde záchranári mohli pozrieť aj útroby nezvyčajnej podzemnej jaskyne. Celé sústredenie podporila starostka obce Skotnice, ktorá niekoľkokrát navštívila záchranárov. Letného tábora sa nemohli zúčastniť niektorí členovia SIRDS, nakoľko v rovnakom termíne sa konali 16. Majstrovstvá sveta vo výkone záchranárskych psov.
     Letný tábor splnil svoj účel a účastníci sa tešia na ďalšie stretnutie.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI