Úvod
Máj

 Príprava mladých psov ŠKZS Slovakia na letnú sezónu

     Po skončení pracovnej porady v Hronovciach, záchranári ŠKZS Slovakia pokračovali vo svojej ceste do mesta Kolárovo, kde mali ďalšie svoje povinnosti. Absolvovali dvojdňový výcvik (28 - 29.5.2010) - príprava psov na letnú sezónu. Hlavným bodom programu bolo precvičovanie vyhľadávania utopených osôb. V ďalšej časti sa zamerali aj na celoplošné vyhľadávanie nezvestných osôb. Nezabudli ani na veľmi dôležitú oblasť ako je poskytovanie prvej pomoci postihnutím osobám. Každý člen ŠKZS Slovakia vlastní Eurocertifikát v poskytovaní prvej pomoci. Po skončení dvojdňového výcviku skonštatovali, že zúčastnení psovodi a ich psi sú v plnej miere pripravený na špeciálne záchranárske úlohy.

Fotky z výcviku si môžete pozrieť tu.


Pracovná porada organizačného štábu s ostatnými vedúcimi
predstaviteľmi záchranárskych organizácii k medzinárodnému sústredeniu

     Po skončení taktického cvičenia a ukážok pre deti (28.5.2010), sa konala pracovná porada na obecnom úrade v Hronovciach od 13:00 hod. k pripravovanému medzinárodnému sústredeniu záchranárskych organizácii. Táto porada sa uskutočnila na vysokej odbornej úrovni a zúčastnení dospeli k názoru, že takáto forma cvičenia bude mať svoje obodstatnenie.

Fotografie z porady si môžete pozrieť tu.


Taktické cvičenie s OR HaZZ v Leviciach

     Na základe pozvania OR HaZZ Levice dňa 28.5.2010 členovia ŠKZS Slovakia sa zúčastnili taktického cvičenia so zameraním precvičovania mimoriadnej udalosti, evakuácia osôb a likvidácia požiaru v Základnej škole v Želiezovciach začiatkom o 9:00 hod.
     V súčinnostnej akcie záchranári ŠKZS Slovakia mali za úlohu vyhľadať stratené deti v budove školy. akcia bola úspešná - príslušníci HaZZ úspešne zlikvidovali požiar a zvládli aj ostatné úlohy, záchranári ŠKZS Slovakia úspešne vyhľadali so svojími psami 3 stratené deti v pivničných priestoroch budovy. Po skončení oficiálnej časti taktického cvičenia zúčastnené organizácie ukázali svoju techniku a činnosť záchranárskych psov deťom.

Fotografie z akcie si môžete pozrieť tu.


Súťaž mladých záchranárov SČK 

     Na základe pozvania SČK ÚzS Levice členovia ŠKZS Slovakia sa zúčastnili súťaže mladých záchranárov SČK v Leviciach dňa 12.5.2010. Mali vytvorené stanovište, kde súťažiaci museli použiť pomoc psovodov záchranárov ŠKZS Slovakia. Bol imitovaný výbuch zemného plynu a následné zranenie záchranára. Súťažilo sa v 8 družstvách na 5 stanovištiach. Aj takto sa napĺňa zmluva medzi SČK ÚzS Levice a ŠKZS Slovakia.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Záchranári ŠKZS Slovakia na návšteve škôlky v Kolárove 

     ŠKZS Slovakia dostala milé pozvanie od škôlkárov z Kolárova, aby im prišli ukázať svoje "vedomosti" a štvornohých priateľov. Na ukážku si záchranári našli čas dňa 11.5.2010 v doobedňajších hodinách. Detičkám (cca 113 detí) ukázali vedomosti svojich psíkov, do ktorých sa deti mohli zapojiť a peknú prezentáciu prvej pomoci. Na záver detičky pohostili záchranárov s vlastne upečenými koláčikmi a poprosili ich, aby prišli aj na budúce Smile.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Ostrá pátracia akcia po nezvestnej osobe 

     Dňa 11.5.2010 v poobedňajších hodinách ŠKZS Slovakia vykonala súčinnostnú pátraciu akciu po nezvestnej 13 ročnej školáčke z obce Zemné, okr. Nové Zámky, ktorá bola nezvestná od 9.5.2010. Pátracej akcie sa zúčastnili okrem členov ŠKZS Slovakia aj príslušníci OR PZ Nové Zámky a členovia rodiny nezvestnej osoby. Boli prepátravané lesné porasty v okolí obce Zemné. V ťažkom teréne pri rieke Váh záchranári a ich štvornohý pomocníci dôkladne prepátravali terén, ktorý po ustúpení vody bol premočený.
     Nezvestná osoba bola nájdená dňa 12.5.2010 v skorých ranných hodinách v jednom rodinnom dome v obci Zemné, kde sa skrývala.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Členovia ŠKZS Slovakia darovali krv 

     Dňa 10.5.2010 naši členovia, dlhoroční darcovia krvi, Ninka Bereková a Róbert Csudai pomáhali ľuďom v núdzi dobrovoľným darovaním krvi. Odber sa konal v Pohronskom Ruskove a darovala sa krv pre Transfúznu stanicu v Nitre. Zúčastnilo sa veľa darcov a prišli aj noví dobrovoľníci. ŠKZS Slovakia sa teší, že môže aj takouto formou zachraňovať ľudské životy.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 Prednáška a ukážky pre skautov

     Na základe pozvania 46. skautského zboru Kálmána Kittenbergera Levice, dňa 8.5.2010 členovia ŠKZS Slovakia sa zúčastnili svojou prednáškou a ukážkou z kynologickej záchranárskej činnosti ŠKZS Slovakia. Ukážky sa konali na III. základnej škole v Leviciach. Prítomní skauti (cca 100 skautov) v 3 skupinách nadšene počúvali a zapájali sa so svojimi otázkami do prednáškovej časti a aktívne sa zúčastnili na ukážkach z kynologickej záchranárskej činnosti.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Úspešná medzinárodná pátracia akcia

     Dňa 6.5.2010 členovia ŠKZS Slovakia, PMKMSZ Budapešť a príslušníci Maďarskej polície vykonali úspešnú súčinnostnú pátraciu akciu po nezvestnom mužovi (nar. 27.7.1930), ktorý bol nezvestný od 18.4.2010. V náročnom teréne cca 10 km od Budapešti sa podarilo nezvestnéhho nájsť za pomoci záchranárskych psov. Nezvestný starý muž bol pri vedomí avšak v zlom zdravotnom stave. Najprv boli nájdené jeho osobné veci a následne aj on. Akcia bola organizovaná na veľmi dobrej úrovni. Opäť bol zachránený jeden ľudský život !

Fotografiu si môžete pozrieť tu.


 Oslavy dňa sv. Floriána v Leviciach

     Hasiči si uctili pamiatku svojho patróna aj tento rok dňa 4.5.2010. Viaceré záchranné zložky sa stretli na tomto podujatí v Leviciach na futbalovom štadióne a predviedli bohatý program prítomným divákom a školákom. Na tomto peknom podujatí nechýbali ani členovia ŠKZS Slovakia, ktorí svojími štvornohými prateľmi predviedli ukážky z kynologickej záchranárskej činnosti a deťom urobili radosť. HaZZ Levice predviedol ukážku hasenia ohňa z plošiny a zúčastneným ukázala svoju techniku a vybavenie áut. Policajní psovodi z OR PZ Levice predviedli tiež hodnotnú ukážku z kynologickej činnosti. OR HaZZ Levice si toto podujatie organizovalo na vysokej úrovni.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI