Úvod
Apríl

Brigáda členov ŠKZS Slovakia 

     Dňa 25.4.2010 sa v centrále ŠKZS Slovakia konala brigáda na vybudovanie špeciálnej prekážkovej dráhy pre záchranárskych psov. Brigáda sa vzniesla v dobrej pracovnej nálade a po práci zostal čas aj na chutný kotlíkový guláš a jablkové koláčiky Smile. Do tejto činnosti sa zapojili aj nový členovia ŠKZS Slovakia. Záchranárske prekážky budú slúžiť na výcvik psov, precvičenie prekonania atypických prekážok.

Fotografie z brigády si môžete pozrieť tu.


Súčinnostná pátracia akcia s Políciou ČR

     Na základe pozvania Polície ČR členovia ŠKZS Slovakia sa zúčastnili špeciálnej pátracej akcie v Českej republike v dňoch 22 - 23.4.2010. Vzhľadom na informačné embargo o priebehu a výsledku pátrania nie je možné poskytnúť viac informácií.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Účasť na II. konferencii občianských združení - Maďarsko (Szentendre)

     Na základe opätovného pozvania maďarských záchranárov z Pest Megyei Kutató Mento Szolgálat (PMKMSZ), ktorí sú organizátormi projektu o Bezplatné vzdelávanie občianských združení, členovia ŠKZS Slovakia sa zúčastnili aj druhého podujatia dňa 17.4.2010 v Maďarsku - Szentendre, neďaleko od Budapešti. Na tejto konferencii sa zúčastnilo 150 záchranárov z rôznych oblastí Maďarska. Medzi účastníkmi boli odborníci z rôznych oblastí ako sú kynológovia, záchranári, potápači, hasiči, dobrovoľníci, zdravotné služby, lekári a účastníci jednotlivých svetových katastrof. ŠKZS Slovakia bola ako jediná organizácia zo Slovenska. Generálny riaditeľ ŠKZS Slovakia Alexander Berek v rámci programu sa aktívne zapojil do prezentačnej činnosti svojou odbornou prednáškou ako praktickou ukážkou zo špeciálnej práce. Počas konferencie boli prítomní aj jednotlivý vystavovatelia záchranárskej výbavy. Projekt bude mať pokračovanie v tomto roku ešte dva krát. Na tejto konferencii za ŠKZS Slovakia okrem generálneho riaditeľa sa zúčastnili aj 1. zástupca generálneho riaditeľa a generálna sekretárka.

Fotografie z konferencie si môžete pozrieť tu.


Podpis zmluvy o vzájomnej spolupráci ŠKZS Slovakia s Obvodným úradom Levice 

     Dňa 15.4.2010 na Obvodnom úrade Levice došlo k podpísaniu zmluvy o vzájomnej spolupráci medzi ŠKZS Slovakia a Obvodným úradom Levice. Zmluvu podpísali generálny riaditeľ ŠKZS Slovakia Alexander Berek a prednosta Obvodného úradu Levice Ing. Jaroslav Novák. Táto zmluva zabezpečí odbornú spoluprácu aj s pracovníkmi civilnej ochrany a krízového riadenia.

Fotografie z podpisu si môžete pozrieť tu.


Vymenovanie do generálneho riaditeľstva ŠKZS Slovakia

     Dňa 10.4.2010 na pracovnej porade ŠKZS Slovakia okrem iného bol generálnym riaditeľom vymenovaný Róbert Csudai do funkcie 1. zástupcu generálneho riaditeľa ŠKZS Slovakia.

Fotografiu nájdete tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI