Úvod
Január

Výcvik mladých psov napriek krutým snehovým podmienkam 

    Dňa 30.1.2010 za výdatného sneženia sa konal spoločný výcvik mladých psov ŠKZS Slovakia. Boli precvičované niektoré základné prvky záchranárskeho charakteru. Aj napriek nepriaznivým poveternostným podmienka výcvik splnil svoj účel. Psy zvládali svoje úlohy tak v zrúcaných budovách ako aj v lesných priestoroch.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Ostrá pátracia akcia po nezvestnom mužovi

     Dňa 11.1.2010 ŠKZS Slovakia v súčinnosti s OR PZ Galanta vykonala ostrú pátraciu akciu po nezvestnej osobe M.S. Pátracej akcie sa zúčastnili aj zmluvný partneri z Asociácie policajtov vo výslužbe (Miestné organizácie Želiezovce a Šaľa). Do pátracej akcie bol zapojený aj vrtuľník MO SR. Priestory a lokality, ktoré bolo treba prepátrať, vytýčila pátracia skupina z OR PZ Galanta. Spolupráca medzi prítomnými zložkami bola na veľmi dobrej úrovni. (Telo nezvestnej osoby bolo nájdené v katastrálnej časti územia mesta Galanta tzv. Kaskády).

Fotografie z akcie si môžete pozrieť tu.


Účasť na konferencii občianských združení - Maďarsko (Solymár)

     Na základe pozvania maďarských záchranárov z Pest Megyei Kutató_Mento szolgálat (PMKMSZ), ktorí sú organizátormi projektu o Bezplatné vzdelávanie občianskych združení, členovia ŠKZS Slovakia sa zúčastnili prvého tohto podujatia dňa 9.1.2010 v Maďarsku - Solymár, neďaleko od Budapešti. Na tejto konferencii sa zúčastnilo 30 občianskych združení, cca 220 záchranárov. Medzi účastníkmi boli kynológovia, záchranári, potápači, hasiči, dobrovoľníci, zdravotné služby a iné. ŠKZS Slovakia bola ako jediná organizácia zo Slovenska. Pozvanie projali ako prednášajúci Policajný zbor Maďarska, profesionálny hasiči, zástupcovia sietí mobilných telefónov a iní. Generálny riaditeľ ŠKZS Slovakia Alexander Berek v rámci programu sa aktívne zapojil do prezentačnej činnosti združenia. Počas konferencie boli prítomní aj jednotlivý vystavovatelia záchranárskej výbavy. Projekt má celoročný charakter a tieto organizácie sa ešte stretnú 3 krát tento rok. Najbližšie budú absolvovať rôzne odborné školenia s možnosťou získania certifikátov. ŠKZS Slovakia dostala od organizátorov požiadanie na vykonanie odbornej prednášky zo špeciálnej kynologickej činnosťi. Na tomto stretnutí boli prítomný aj zmluvný partneri ŠKZS Slovakia z Maďarska.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI