Úvod
Jún

II. ročník Letného tábora ŠKZS Slovakia

     Bohatým programom vo veľmi peknom prostredí sa uskutočnil v dňoch 23 - 28.6.2009 II. ročník Letného tábora ŠKZS Slovakia v Kolárove. Tento letný tábor bol viacúčelový. V prvom rade mal slúžiť k príprave záchranárskych psov na vyhľadávanie živých ľudí a mŕtvolných pachov. Úplnou raritou bolo vyhľadávanie utopených ľudí v rôznych hĺbkach v tečúcich vodách. Členovia ŠKZS Slovakia pripravili pestrý program aj pre verejnosť formou Dňa otvorených dverí dňa 27.6.2009, súčasťou ktorého bolo cvičenie na vodné vyhľadávanie za spoluúčasti potápača, zábavné súťaže pre deti. K príjemnúmu dennému pobytu prispela aj cimbalová hudba Mlynček z Kolárova.

     Záchranári privítali medzi sebou dňa 26.6.2009 aj deti zo špeciálnej základnej školy v Kolárove, pre ktoré pripravili krásny záchranársky program, do ktorého boli zapojené aj ony. Vedúci sústredenia bol námestník generálneho riaditeľa ŠKZS Slovakia Ivan Švajda, ktorý spolu s Deniskou Molnárovou pripravili príjemný pobyt.

     Účastníci tábora sa zúčastňovali na nočných cvičeniach, ktorých súčasťou boli aj cvičné pátracie akcie. Sústredenie sťažovali veľmi zlé poveternostné podmienky, cez deň búrky a v noci hmly. I napriek sťažením podmienkam členovia aktívne a s radosťou vykonávali tieto úlohy.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


II. ročník Trilaterálneho sympózia s medzinárodnou účasťou

     V dňoch 17 - 19.6.2009 väčšina našich členov sa zúčastnila tohto vzácneho podujatia v Rožnove pod Radhoštem v ČR. Alexander Berek vo svojej prednáške prezentoval medzinárodnú spoluprácu s Polícou ČR. Pri prezentácii použil príklad ostrej pátracej akcie s úspešným koncom. Pri vyhodnotení sympózia, prezidenti kongresu Doc. MUDr. Leopold Pleva, CSc. a MUDr. Igor Dvořáček, PhD. po výbornej prezentácii ŠKZS Slovakia, opätovne pozvali generálneho riaditeľa ŠKZS Slovakia na ďalší ročník sympózia.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Nasadenie psa ŠKZS Slovakia v spolupráci s Políciou SR

     Dňa 15.6.2009 bol pužitý špeciálne cvičený pes DNEPR z ŠKZS Slovakia v prípade preverovania určitého miesta na zistenie prítomnosti mŕtvoly. Pri prepátravaní určitého úseku špeciálne cvičený pes jednoznačne vylúčil prítomnosť mŕtvolného pachu.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Úspešná ostrá pátracia akcia

     Dňa 11.6.2009 v spolupráci s OR PZ Rimavská Sobota a HaZZ Rimavská Sobota prebiehala ostrá pátracia akcia po nezvestnom 11 ročnom Nicolasovi z Aboviec (okr. Rimavská Sobota). Dieťa spadlo do rieky Slaná a následne sa utopilo. Na mieste bol pužitý špeciálne civčený pes na vyhľadávanie utopených ľudí DNEPR z ŠKZS Slovakia. Približne po hodinovom pátraní označil miesto, kde cítil vo vode koncentráciu ľudského pachu. Túto lokalitu rpeverovali potápači, ktorí pri opätovnom prehľadávaní vytiahli aj telo nezvestného chlapca. Opätovne sa preukázala dobrá pripravenosť psov ŠKZS Slovakia.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 Deň detí

     Dňa 8.6.2009 členovia navštívili detičky z obce Kráľová nad Váhom. Bolo tam cca 50 detí z miestnej materskej a základnej školy. Predviedli im krásne ukážky z poslušnosti psov a vyhľadávanie nezvestnej osoby. Členovia pripravili aj malú prekážkovú dráhu a ukázali, ako ich psy prekonávajú prírodné prekážky. Tak, ako v ostatných prípadoch, boli prezentované aj základy poskytovania prvej pomoci zaujímavou formou. Samozreme, nechýbali ani malé odmeny pre deti.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Deń otvorených dverí

     Špeciálna kynologická záchranná služba Slovakia Vás pozýva na Deň otvorených dverí dňa 27.6.2009. Návštevníci o.i. uvidia ostrú pátraciu akciu po nezvestnej osobe, zaujímavý športový, kultúrny program a iné atrakcie pre deti. Nezabudli sme ani na malé odmeny.

     Svoju účasť, prosím, potvrďte formou sms na t.č. 0905 253238 prípadne e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. . Očakávame Vás o 10:00 hod. v chatovej oblasti Čergov, časť Kolárovo (výpadovka na Komárno, trasa bude vyznačená).

Srdečne Vás očakávame a tešíme sa na Vašu účasť !!!


Medzinárodný deň detí v Trnovci nad Váhom

     V spolupráci s APVV MO Šaľa dňa 1.6.2009 ŠKZS Slovakia zorganizovali pekný a pestrý program pre deti zo školy z Trnovca nad Váhom. Táto akcia sa uskutočnila na miestnom športovom ihrisku. Prítomní cca 220 detí sa dobre zabávalo a zároveň aj zdokonaľovalo z poskytnutia prvej pomoci, ktorú prezentovali členovia ŠKZS Slovakia.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI