Úvod
Máj

 Turičné dni v Martovciach

     V posledných rokoch ŠKZS Slovakia sa zúčastňuje Turičných slávností v obci Martovce. Nebolo to ani tento rok inak. Dňa 30.5.2009 sa ich členovia ŠKZS Slovakia zúčastnili so svojími štvornohými pomocníkmi. Ukázali, ako treba poslúchať, t.j. ich poslušnosť a malú ukážku vo vyhľadávaní nezvestných osôb. Táto akcia sa konala v spolupráci s APVV MO Komárno. Pri tejto príležitosti predseda APVV MO Komárno Michal Čačko opätovne preukázal svoje cítenie k záchranárskej činnosti ŠKZS Slovakia a obdaroval organizáciu pekným darom - elektrocentrálou, ktorá môže veľmi poslúžiť pri záchranárskych prácach.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 48. májová súdnolekárska konferencia

     Členovia ŠKZS Slovakia sa dňa 21.5.2009 zúčastnili 48. májovej súdnolekárskej konferencie v Bratislave na LFUK. So svojou účasťou plnili jeden z koncepčných programov ŠKZS Slovakia. Na tejto konferencii boli prítomný aj niektorý čestný členovia ŠKZS Slovakia.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Prehliadka mladých záchranárov organizovanej SČK ÚzS Levice

     Na znak dobrej spolupráce sa opäť stretli SČK ÚsZ Levice a ŠKZS Slovakia na prehliadke mladých záchranárov v priestoroch Levického hradu. Prehliadka prebiehala v dňoch 18 - 19.5.2009 spôsobom súťatí medzi jednotlivými mladými záchranármi okolitých škôl. Vedúcim tejto akcie bola riaditeľka SČK ÚzS Levice Oľga Szalmová, ktorá znova preukázala svoje dobré organizačné schopnosti.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Medzinárodná pátracia akcia ŠKZS Slovakia

     Na základe požiadavky Polície Českej republiky bola vykonaná súčinnostná pátracia akcia na rpeverenie určenej priehrady so špeciálne cvičeným psom ŠKZS Slovakia na vyhľadávanie mŕtvych tiel. Na akcii sa zúčastnili aj potápači Polície ČR. Akcia bola vykonaná v dňoch 13 - 14.5.2009. Táto akcia potvrdzuje dobrú spoluprácu medzi ŠKZS Slovakia a Políciou SR.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 


Neplánovaná záchranná akcia

     Dňa 10.5.2009 pri bežnom špeciálnom výcviku psov nečakane prišla prosba o pomoc pri nájdení mladej ženy z obce Keť. Táto osoba (M.K.) priateľovi zavolala, že si chce siahnuť na život skočením do vodnej priehrady. Po obdržaní prosby obaja špeciálne cvičený psi behom 15 minút objavili mladú ženu tesne pri brehu preihrady. Psovodka nestratila svoju duchaprítomnosť a po rozhovore s mladou ženou ju odhovorila od svojho činu. Po úspešnom rozhovore ženu psovodi odviezli v zdravý k rodine domov. (Zachránená osoba si neželala uverejniť svoju fotografiu)


Ostrá pátracia akcia

     Členovia ŠKZS Slovakia v dňoch 7 - 8.5.2009 v spolupráci s OR PZ Levice, Asociáciou policajtov vo výslužbe MO Želiezovce a miestným obyvateľstvom Kuraľany, vykonali rozsiahlu pátraciu akciu po 28 ročnom nezvestnom Petrovi Bielikovi z obce Kuraľany okr. Levice.

     ŠKZS Slovakia sa v tejto akcii zúčastnila so 6 špeciálne cvičenými psami. Psovodi OR PZ Levice s 3 psami. Na výpomoc prišli aj príslušníci OO PZ Želiezovce. Veľkú aktivitu preukázali aj miestny obyvatelia na čele s pánom starostom. Boli preprátrané opustené budovy, šachty, pivničné priestory, lesy, budovy bývalého družstva, okolité jazerá a ďalšie priľahné lokality v okolí obce. Pátranie prelínalo až do neskorých večerných hodín. Pátracie skupiny v týchto lokalitách nepotvrdlili prítomnosť nezvestnej osoby.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI