Úvod
Február

  Úspešná spolupráca ŠKZS Slovakia s Políciou SR

     Dňa 25.2.2009 na požiadanie Polície SR o možnej spolupráci bol použitý špeciálne cvičený pes ŠKZS Slovakia v súčinnostnej akcii na potvrdenie prítomnosti mŕtvoly v určenej lokalite Nitrianského kraja. Vo vytipovanej lokalite špeciálne cvičený pes DNEPR zo ŠKZS Slovakia jednoznačne označil prítomnosť mŕtvolného pachu, kde následne boli nájdené 2 mŕve telá. Aj táto akcia svedčí o výbornej spolupráci ŠKZS Slovakia a PZ SR.


Prvé tohtoročné sústredenie psovodov záchranárov ŠKZS Slovakia

     Dňa 21.2.2009 sa konalo sústredenie psovodov a záchranárov ŠKZS Slovakia v spolupráci s kynologickým klubom Barvínek v obci Jablonica. Prioritami tohto sústredenia bolo školenie psovodov záchranárov zo Stanov ŠKZS Slovakia, taktiež boli oboznámení so Štatútu výjazdovej skupiny ŠKZS Slovakia. Generálny riaditeľ Alexander Berek vykonal aj prednášku zo základov teórie výcviku psov a z vyššej nervovej činnosti u psov. Privítal a predstavil novopijatých členov ŠKZS Slovakia. V ďalšej časti školenia pán Štefan Hamrlík preškolil prítomných z medzinárodného skúšobného poriadku pre záchranárskych psov.

Fotografie zo sústredenia tu.


2. Ročník športových dní Riaditeľa OSZZS SR

     V dňoch 5 - 6.2.2009 Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR usporiadalo vo Vrátnej doline v hoteli pod Sokolím 2.ročník Športových dní riaditeľa OSZZS SR a jednotlivých krajských operačných stredísk. V rámci tohto podujatia s prihliadnutím na doterajšiu obojstranne prospešnú spoluprácu boli pozvaní aj členovia ŠKZS Slovakia, ktorí v rámci spestrenia programu vykonali ukážky zo záchranárskej kynologickej činnosti.

     Usporiadatelia, medzi ktorými boli Mgr. Jaroslav Sahul, PhD a predseda komisie na prípravu hier OSZZS SR Ing. František Žiačik, pripravili bohatý a pestrý program. Úplnou raritou bol aj ohňostroj, ktorý pripravil Ján Appel, riaditeľ spoločnsoti PYRA.

     Vo vyhodnocovacej časti generálny riaditeľ ŠKZS Slovakia Alexander Berek odovzdal vecný dar najmladšiemu účastníkovi podujatia Riškovi Takáčovi a certifikát o prijatí za čestného člena ŠKZS Slovakia pre Mgr. Jaroslava Sahula, PhD. Aj táto akcia ukázala výbornú spoluprácu medzi oboma organizáciami.

Fotografie z akcie tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI