Úvod
Máj

 ŠKZS Slovakia na FirEco 2015

     V dňoch 28.-30.5.2015 na výstavisku Expocenter v Trenčíne sa ŠKZS Slovakia zúčastnila na výstave záchranárskej a zabezpečovacej techniky FirEco 2015. Počas tohto podujatia ŠKZS Slovakia zabezpečovala sprievodný program pre návštevníkov. Celé podujatie malo pod patronátom MV SR a Prezídium Hasičského a záchranného zboru. ŠKZS Slovakia prišlo pozrieť veľa ľudí.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


 ŠKZS Slovakia na dni kynológie MsP hl.mesta Bratislavy

     Dňa 20.5.2015 sa konali ukážky práce psovodov a služobných psov pri príležitosti Dňa služobnej kynológie v stredisku kynológie Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy v Mlynskej doline v mestskej časti Karlova Ves. Odborné podujatie bolo pod záštitou primátora Iva Nesrovnala. Udalosť bola organizovaná na veľmi dobrej úrovni. Streli sa tu odborníci - kynológovia z rôznych oblastí. Členovia ŠKZS Slovakia prispeli svojou ukážkou - vyhľadávanie nezvestných osôb so špeciálne cvičeným záchranárskym psom.
     Za hlavné mesto Bratislava sa tímom zo Slovenska a Českej republiky prihovoril námestník primátora Ignác Kolek: "Veľmi oceňujem Vašu prácu v prospech ochrany verejného poriadku, zákona a ochrany ľudských životov", povedal námestník.
     Psovodovi so svojimi zverencami ukázali cviky poslušnosti, zásahy proti páchateľovi výtržnosti, vyhľadávanie drog, zbraní, výbušnín či falzifikátov bankovie. Družstvo bratislavskej Mestskej polície si pripravilo špecialitu - spoločný zásah mestských policajtiek na dvoch koňoch a psovoda so psom proti páchateľovi.
     Dňa služobnej kynológie sa zúčastnilo sedem tímov - Mestská polícia Bratislava, Mestská polícia Brno z Českej republiky, Krajské riaditeľstvo PZ Bratislava, Finančná správa, Zbor väzenskej a justičnej stráže, Stredisko výcviku a kynológie vojenskej polície a Špeciálna kynologická záchranná služba Slovakia. (zdroj: www.bratislava.sk)

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Brigáda na centrále ŠKZS Slovakia

     Členovia ŠKZS Slovakia dňa 10.5.2015 nepátrali, ale pracovali. Zišla sa výborná partia ...

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Zdravotnícky dozor na hasičskej súťaži

     Dňa 8.5.2015 členovia ŠKZS Slovakia zabezpečovali zdravotnícky dozor na súťaži DHZ "Plameň 2015" vo Veľkých Ludinciach. Veľmi dobre organizovaná akcia a výhra patrila mládeži DHZ Veľké Ludince. Zúčastnilo sa 13 družstiev z Levického okresu.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


ŠKZS Slovakia pomáhala v zahraničí

     Členovia výjazdovej skupiny ŠKZS Slovakia na základe pozvania maďarskej polície a Pest Megyei Kutató-Mento Szolgálat pokračovali v pátraní po nezvestnej osobe z mesta Gyál dňa 6.5.2015. Prepátravali vodné priestory za pomoci špeciálne cvičeného záchranárskeho psa v oblasti katastrálnej časti mesta Gyál. Pátranie bolo náročné, nakoľko v niektorých jazerách hĺbka vody presahovala 12 metrov.

Fotografie si môžete pozrieť tu.


Medzinárodný projekt Comenius

     Na základe Medzinárodného projektu Comenius dňa 2.5.2015 v obci Málaš sa členovia zúčastnili ukážok pre deti s kynologickou záchranárskou tématiou. Detičky boli z Čiech, Poľska a zo Slovenska, ktoré sa tešili a zapájali sa do ukážok. Na akcii bol prítomný aj starosta obce Málaš pán Karol Streda.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Dôležité čísla


112
jednotné európske číslo tiesňového volania
150
hasiči a záchranári
155
záchranná zdravotná služba
158
polícia
159
mestská polícia
18 300
horská záchranná služba
18 155
letecká záchranná zdravotná služba
046/5421697
banská záchranná služba

Hlásenie porúch

0850 111 727
poruchová linka SPP
0800 111 567
poruchová linka ZSE
0800 159 000
poruchová linka SSE
0800 123 332
poruchová linka VSE
© 2023 www.rescueberek.sk

Template by

www.Ahadesign.eu
echo
FORPSI - sponzorovaný web

Webhosting sponzoruje FORPSI